• miejsce
  • nazwa obiektu
znalezionych ofert noclegowych: 21
trwa pobieranie danych ...

Głębinów - opolskie letnisko

 

Malownicza wioska nad Jeziorem Nyskim, której początki sięgają XIII w. Dawniej tereny Głębinowa należały do biskupa wrocławskiego. Obecnie miejscowość dzięki dobrej infrastrukturze noclegowej rozwija się jako ośrodek turystyczny. Głębinów leży w województwie opolskim przy drodze krajowej nr 46, między Nysą (6,5 km) a Otmuchowem (8 km), w bliskim sąsiedztwie Skorochowa (4 km).

 

 

Noclegi w Głębinowie

 

 

Spośród wszystkich obiektów noclegowych Głebinowa, ok. 40 % stanowią domki letniskowe. To świetny wybór na wakacje z uwagi na położenie miejscowości tuż nad Jeziorem Nyskim. Noclegi na tym obszarze można spotkać w cenie już od 20 zł/doba. Ceny są bardzo przystępne, najdroższe zakwaterowanie może wynieść ok. 40 zł/doba. Oprócz domków turyści mają także okazję do wynajęcia agroturystyki bądź miejsca w ośrodku wypoczynkowym (te kwatery stanowią ok. 20 % bazy noclegowej Głębinowa). Warto jednak wybrać kwatery, które dają możliwość swobodnego grillowania i są położone ustronnie, zapewniając komfort i prywatność. W okresie letnim domki cieszą się sporym powodzeniem wśród turystów, należy więc pomyśleć o rezerwacji noclegu ze sporym wyprzedzeniem. Jezioro Nyskie daje wiele możliwości spędzania urlopu – można błogo wypoczywać i uprawiać sporty wodne oraz wędkować. Przy jego północno-wschodnim brzegu znajduje się Nyski Ośrodek Rekreacji z portem jachtowym i plażą. Zaledwie kilka kroków od swojego noclegu można wypożyczyć sprzęty wodne. Latem organizowane są tutaj ciekawe imprezy sportowe, rekreacyjne i kulturalne. Noclegi w Głębinowie, oprócz możliwości na aktywne spędzanie czasu nad jeziorem, są także okazją do poznania malowniczej okolicy. Warto zwiedzić Nysę, która oddalona jest od Głębinowa o ok. 6,5 km. Tę odległość z powodzeniem można pokonać również rowerem jadąc przez Skorochów, wzdłuż ul. Słonecznej i Saperskiej – stąd blisko już do okolic rynku z Fontanną Trytona i zabytkowymi kościołami (rowerem ok. 10 min). Kameralne noclegi w Głębinowie są chętnie wybierane przez turystów z większych miast takich, jak Wrocław i Poznań na północy oraz Katowice i Częstochowa na wschodzie.

 

 

Jezioro Nyskie, Jezioro Otmuchowski i atrakcje Wyżyny Śląskiej

 

 

Urlopowy czas w Głębinowie to okazja do wypoczynku wśród pięknych Jezior - Nyskiego (Głębinowskiego) i Otmuchowskiego, które zapewniają świetne warunki zarówno dla plażowiczów (piaszczyste wybrzeże), wodniaków (zaplecze sprzętu wodnego), jak i wędkarzy (szczupaki, leszcze, sandacze i płocie). Dla amatorów ciekawych spacerów tereny wokół zbiorników wodnych to siedliska wielu rzadkich ptaków, które można tu zobaczyć w naturalnym środowisku. Po Jeziorze Nyskim organizowane są rejsy statkiem spacerowym. W Głębinowie można wziąć udział w imprezach tanecznych i cyklicznych wydarzeniach kulturalnych, m.in. Błękitna Noc. Podczas pobytu w Głębinowie warto także zobaczyć interesujące zabytki w pobliskich miastach - Nysie (Twierdza Nysa, Bazylika św. Jakuba, Piękna Studnia) oraz Otmuchowie (Wieża Bramy Wróblej, Zamek Dolny, renesansowy ratusz na rynku).

 

Innowacyjna Gospodarka Meteor Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego