• miejsce
  • nazwa obiektu

Nasza Wioska

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
tel. kom. 692 147 608
WAŻNE! Powołaj się na informacje FIRMY METEOR
a skorzystasz z aktualnych promocji.
za nocleg od: 60 PLN
liczba miejsc: 14


  • adres: Siemięrzyce, Kroczyce, śląskie
  • GPS:


Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
apartamenty4 osobowe2250/apartament
apartamenty6 osobowe1250-300/apartament

Minimalna długość pobytu 2 doby.
Akceptujemy zierzęta domowe (opłata 50 zł).
Możliwość zrobienia ogniska, grilla.
Bezpłatne korzystanie z rowerów.
Otwarte co roku od 1 kwietnia do 31 października.

Apartamenty

W NASZEJ WIOSCE znajduje się 1 duży apartament, zajmujący całe piętro domu (o powierzchni 80 m kw., z miejscami dla 6 osób), oraz 2 małe apartamenty (o powierzchni 40 m kw. dla 3-4 osób).
W dużym apartamencie znajduje się sypialnia (1 x łóżko podwójne + 1 x sofa rozkładana), pokój dla dzieci (1 x łóżko piętrowe), salon z aneksem kuchennym (2 x sofa rozkładana), łazienka. Osobne wejście.
Do dyspozycji gości altana w ogrodzie.
W małych apartamentach jest sypialnia na piętrze (1 x łóżko podwójne, 1 x łóżko pojedyncze), a na parterze jest salon z aneksem kuchennym (1 x sofa rozkładana), łazienka.
Apartamenty bliźniacze w jednym budynku, taras z widokiem na ogród.

Obiekt

Do dyspozycji gości jest, ogród i miejsce na ognisko. Jest możliwość grillowania. Możliwość skorzystania z pralki i suszarki. Domki położone są wśród pól i lasów w środku dużego sadu.
Teren jest w całości ogrodzony. Osobne pomieszczenie na rowery. Możliwość wypożyczenia rowerów (4 szt).              Parking na terenie posesji.
Każdy gość może się tu czuć jak u siebie w domu.
Najbliższa miejscowość ze sklepami, pocztą, bankiem, kościołem, restauracjami to Kroczyce odległe o 3 km, jest tam również letni basen, boisko, skatepark.

Atrakcje w pobliżu

Ostańce skalne i jaskinie
Ostańce skalne Jury Krakowsko-Częstochowskiej są jednymi z najlepszych miejsc wspinaczki skałkowej w Polsce. Ta mekka wpinaczy przyciąga tysiące osób z całej Polski i nie tylko. W odległych o 3km Podlesicach znajduje się kilka szkół wspinaczkowych, wypożyczalnie sprzętu i sklep z akcesoriami.
Mniej widoczne, ale nie mniej atrakcyjne są jaskinie i groty. Jaskinia Głęboka w Podlesicach jako jedna z nielicznych jest przygotowana dla turystów bez doświadczenia.

Średniowieczne zamki - charakterystyczne elementy krajobrazu Jury, w większości wybudowane w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego znane obecnie jako Szlak Orlich Gniazd. Najbardziej znane z nich to:
- Zamek w Ogrodzieńcu, odległość 15 km - okazałe ruiny największej warowni na Jurze z XIV wieku, gdzie kręcony był film "Zemsta","Wiedźmin",
- Zamek w Bobolicach, odległość 10 km - jedyny średniowieczny zamek w całości odbudowany,
- Zamek w Mirowie, odległość 10 km - romantyczna ruina XIV-wiecznej budowli, będąca bratnim zamkiem warowni w Bobolicach,
- Zamek w Korzkwi , odległość 30 km - zamek pięknie utrzymany i zrekonstruowany,
- Zamek w Ojcowie, odległość 30 km - jeden ze słynniejszych zamków na Jurze,
- Zamek Rabsztyn, odległość 25 km - ruiny XIV-wiecznego zamku koło Olkusza,
- Zamek Pieskowa Skała, odległość 49 km - perełka renesansowej architektury w Polsce, zamek zawieszony na skałach ponad drogą, znany z filmów "Stawka większa niż życie","Janosik".

Szlaki na Jurze
Na Jurze powstała niezliczona liczba szlaków turystycznych, zarówno pieszych, rowerowych, jak i konnych. Niektóre prowadzą przez cały obszar Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, inne są wytyczone lokalnie.

Turystyka winna i nie tylko
Na naszym terenie znajduje się wiele winnic. Specyficzny mikroklimat, wapienna gleba i położenie geograficzne sprzyjają uprawie winorośli. Niektóre winnice znajdują się w sąsiednich gminach inne trochę dalej na "małopolskim szlaku winnym". W swojej ofercie mają zwiedzanie winnicy połączoną z degustacją wina.
A miłośnicy piwa kraftowego mogą degustować doskonałe smaki z lokalnych browarów Jura , Jan, Pilica i innych.

Smaki Jury
Pstrąg jurajski, łosoś jurajski, jesiotr i  inne doskonałe ryby oferują liczne gospodarstwa rybackie w okolicy. Można je zamówić w  tutejszych lokalach z kuchnią regionalną lub przygotować samodzielnie w Naszej Wiosce na grillu.
Nie można też nie skosztować najbardziej znanego dania regionalnego - prażonki z ziemniaków, warzyw, wędzonki, pieczone na ognisku w specjalnym garnku; samodzielnie skomponowane i uprażone u nas na ognisku będą smakować najlepiej.

Gastronomia

Możliwość zamówienia śniadań (30zł)
Możliwość grilowania, zrobienia prażonek na ognisku, itp.

Położenie

NASZA WIOSKA położona jest na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej w miejscowości Siemięrzyce. Jura Krakowsko-Częstochowska jest to przepiękna kraina o urozmaiconym krajobrazie z charakterystycznymi białymi ostańcami, bogata w zabytki architektury, cenna przyrodniczo i niezwykle atrakcyjna dla rodzinnej rekreacji, ale również dla miłośników sportów. To mekka dla uprawiających wspinaczkę skałkową. Na jurajskich skałach i w niezliczonych jaskiniach zaczynali najwybitniejsi polscy alpiniści i grotołazi. Dzięki fantastycznie ukształtowanemu terenowi i wyznaczonymi szlakami jest to również doskonałe miejsce do jazdy na rowerach i jazd konnych.
Siemięrzyce są małą, spokojną wioską, położoną w odległości 3 km od Kroczyc.

trwa pobieranie danych ...