• miejsce
  • nazwa obiektu

Gościniec Słoneczny

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
tel. kom. 692 147 601
WAŻNE! Powołaj się na informacje FIRMY METEOR
a skorzystasz z aktualnych promocji.
za nocleg od: 25 PLN
liczba miejsc: 25


  • adres: ul. Do Zgody, Zwardoń, śląskie
  • GPS:


Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe325-45/osoba
pokoje3 osobowe525-45/osoba
pokoje4 osobowe125-45/osoba

Pokoje

W naszej ofercie część pokoi z łazienkami.

Obiekt

Gościniec Słoneczny jest to modernizowany na bazie dużej góralskiej chałupy obiekt. W budynku na parterze znajduje się kuchnia, z której mogą korzystać mieszkańcy oraz pokoje rekreacyjne. Na pierwszym i drugim piętrze znajdują się sypialnie.
Obiekt o standardzie turystycznym.

Atrakcje w pobliżu

Zwardoń jest miejscowością w Gminie Rajcza, w Beskidzie Żywieckim, położoną na granicznych przełęczach z Republiką Słowacką. W pobliżu po polskiej i słowackiej stronie znajduje się szereg atrakcji turystycznych i krajoznawczych. Lokalny mikroklimat, nie zdegradowana przyroda i duże obszary leśne, sprzyjają rekreacji i wypoczynkowi. Zimą długo zalega tu śnieg, a stoki i bogata sieć wyciągów, pozwalają na uprawianie sportów zimowych. W pozostałych porach roku jest to obszar wędrówek górskich oraz obszar bogaty w runo leśne.

Gastronomia

Do dyspozycji Gości jest kuchnia samoobsługowa.
Na życzenie oferujemy smaczne domowe wyżywienie w ośrodku obok obiektu (ok. 50 m).

Położenie

Gościniec Słoneczny położony jest w Zwardoniu Centrum, na polanie pod lasem, na zboczu góry Orawcowa, na wysokości 730 m n.p.m., ok. 1000 m od stacji kolejowej i 500 m od Schroniska PTTK Beskidzki Dwór (obecnie w remoncie), położonego na tej samej wysokości.
Gościniec Słoneczny posiada znakomite położenie do uprawiania turystyki górskiej oraz sportów zimowych. W bezpośrednim sąsiedztwie działa wiele wyciągów narciarskich po polskiej i słowackiej stronie przełęczy. W sąsiedztwie, ok. 100 m od budynku, znajdują się dwa wyciągi po 500 m długości, nieopodal wyciąg z trasą zjazdową z Rachowca o długości 1500 m.
Latem uprawiać można wędrówki w masywie Wielkiej Raczy, zwiedzać miejscowe atrakcje turystyczne, organizować grzybobrania, pieczenie kiełbasek i inne imprezy plenerowe.
Bliskość Czech i Słowacji umożliwia korzystanie z atrakcji naszych sąsiadów.

Atuty

Słoneczny Gościniec to miejsce dla osób lubiących samodzielne organizowanie pobytu, przygotowywanie posiłków w własnym zakresie, korzystając z kuchni w pełni wyposażonej i jadalni, spędzania wieczorów przy kominku oraz proste wyposażenie i górską scenerię nieco na uboczu od głównych traktów.

trwa pobieranie danych ...