• miejsce
  • nazwa obiektu

Chata pod Mogielicą

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
tel. kom. 692 147 601
WAŻNE! Powołaj się na informacje FIRMY METEOR
a skorzystasz z aktualnych promocji.
za nocleg od: 38 PLN
liczba miejsc: 8


  • adres: Słopnice, Zalesie, małopolskie
  • GPS:


Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
domki całoroczne4 osobowe1150-250/domekdrewniane,z kuchnią
domki całoroczne6 osobowe1250-350/domekdrewniane,z kuchnią
domki całoroczne8 osobowe1350-450/domekdrewniane,z kuchnią

Cena za wynajem całego domu od 150 do 450 zł, uzależniona jest od terminu, liczby osób i długości pobytu.
Boże Narodzenie od 350 do 550 zł.
Sylwester od 400 do 800 zł.

Domki

Nasza chata to drewniany dom w górach Beskidu Wyspowego, przeznaczony dla 4-8 osób, utrzymany w ciepłym wiejskim klimacie.
Cały dom z otoczeniem jest do Państwa dyspozycji. Powierzchnia użytkowa chaty to ok. 120 m kw. W domu są dwie sypialnie 4-osobowe na piętrze, każda z łazienką (powierzchnia pokoju to ok. 25 m kw.), i kuchnio-jadalnia (ok. 32 m kw.) na parterze. Życie towarzyskie toczy się właśnie w tej kuchni przy dużym stole na 10-12 osób. Czas odmierza stary zegar. Chata posiada TV 42 cale, Wi-Fi, kącik dla dzieci, konia na biegunach. W zimniejsze wieczory można zapalić piec kaflowy, a na blachach upiec plasterki ziemniaków, wspominając jak to było u babci. Na parterze posiadamy jeszcze jedną łazienkę.

Obiekt

Chata pod Mogielicą to wolno stojący, drewniany dom z bali, całoroczny, super komfortowy, w pełni wyposażony.
Teren wokół domu jest do Państwa dyspozycji - to ok. 20 ar. Dysponujemy: altaną z przenośnym grillem, miejscem na ognisko, placem zabaw dla dzieci, boiskiem do siatkówki, miejscem do relaksu na hamaku z pięknym widokiem na Mogielicę. Mamy również stolik pod kasztanem i ławeczkę przed figurką Matki Bożej.
Na terenie obiektu miejsce parkingowe.
Chatę otaczają łąki, lasy, góry i piękne widoki. Dom położony jest z dala od sąsiadów.

Atrakcje w obiekcie

Dla dzieci plac zabaw (piaskownica, huśtawki), domek na drzewie, miejsce do gry w siatkówkę, hamak.

Atrakcje w pobliżu

W odległości ok. 1 km znajduje się Klub Sportowy Zalesianka z bezpłatną wypożyczalnią sprzętu sportowego (narty biegowe, rowery górskie, kijki do Nordic Walking). Sprzęt sportowy wypożyczany jest na dowód bezpłatnie.

Łyżwy - dwa lodowiska Limanowa i Tymbark, wstęp na lód za darmo.

Stacja Narciarska Limanowa-Ski - 3 trasy o różnym stopniu trudności, 4-osobowa kolej krzesełkowa, 2 wyciągi orczykowe, dla dzieci stok o długości 300 metrów, możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu sportowego.

Spacer pięknymi leśnymi trasami, lepienie bałwana, zabawy kulkami to również świetny sposób na odstresowanie.

Narty biegowe - dwie trasy:
* trasa "Mogielica" zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice, Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie prowadzona leśnymi stokami (ok. 750-850 m n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy - o łącznej długości ok. 25 km, początek i koniec trasy wyznaczają parkingi: przy Krzyżu Partyzanckim na wyrębiskach oraz na osiedlu Groń w Słopnicach, ponadto trasa posiada kilka alternatywnych zejść,
* trasa "Zalesie" zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym, prowadzona wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km, początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego "Zalesianka".
Trasy są ogólnodostępne, oznakowane, a w miejscach postojowych, z których można podziwiać panoramy rozległych pasm górskich, rozmieszczone są wiaty oraz ławostoły.

Gastronomia

Kuchnia w naszym domu pozwala na przygotowanie posiłków, ale można skorzystać z cateringu - posiłki są przywożone do domu od poniedziałku do piątku.
W sobotę i niedzielę można wybrać się na obiad do Limanowej, Kamienicy lub dalej.

Położenie

Dom zlokalizowany jest w Słopnicach Górnych - jest to wieś w województwie małopolskim, na terenie Beskidu Wyspowego, niedaleko Limanowej, położona w kotlinie rzeki Słopniczanka, u podnóży Cichonia (929 m n.p.m.), Mogielicy (1170 m n.p.m. - najwyższa góra Beskidu Wyspowego) i Łopienia (951 m n.p.m.).

Nasza miejscowość może też być bazą wypadową dla turystyki wyjazdowej. Oto niektóre odległości:
* Kraków 68 km
* Nowy Sącz 26 km
* Szczawnica 30 km
* Kamienica
* Jezioro Rożnowskie 30 km
* Pieniny (spływ Przełomem Dunajca) 30 km
* do granicy ze Słowacją, Zalew Czorsztyński 35 km

Atuty

Nasza chata to idealne miejsce na odpoczynek, spotkanie z przyjaciółmi, czas spędzony z rodziną, relaks. Przed oknami przestrzeń, której nie ma w mieście, spokój i intymność. Nasi goście często stwierdzają, że są zaskoczeni takim pięknem Beskidu Wyspowego, że jest jeszcze miejsce w Polsce, gdzie można tak wypocząć z całą rodziną. "To raj na Ziemi, fajne miejsce w polskich górach, cudowne miejsce niedaleko Limanowej, a co najważniejsze niewiele ludzi; zdjęcia, które są na stronie i tak nie oddają tego klimatu". "Okolica przepiękna, widoki z Mogielicy zapierają dech w piersi. Idziesz i co chwila wydaje ci się, że to już jest to miejsce, w którym zrobisz najpiękniejsze zdjęcia, a za chwilę jest jeszcze piękniej, i jeszcze... i tak przez całą trasę". Jesteśmy szczęśliwi, gdy słyszymy z ust młodych ludzi 16-17-letnich, że nie chcieli jechać na wieś z rodzicami, a po pobycie w naszej chacie stwierdzali, że były to ich najpiękniejsze wakacje i chętnie wrócą jeszcze raz.

trwa pobieranie danych ...