• miejsce
  • nazwa obiektu

Letnisko Nad Dreństwem

Obiekt wiarygodny - Serwis METEOR gwarantuje bezpieczeństwo każdej wpłaty na jego konto.

telefon: 60117...
WAŻNE! Powołaj się na informacje FIRMY METEOR
a skorzystasz z aktualnych promocji.
za nocleg od: 55 PLN
liczba miejsc: 10
kontakt / wyślij zapytanie

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
apartamenty2 osobowe2120-220/apartamentmurowane,z kuchnią
domki letniskowe2 osobowe1110/domek

Ceny zależna od ilości osób i długości pobytu.

Domki

Mamy do wynajęcia mały dwuosobowy, drewniany domeczek. Posadowiony jest wśród dorodnych drzew ok. 200 m od jeziora. Powierzchnia wynosi 12 m.kw. i do tego spory zadaszony taras, gdzie można swobodnie odpocząć i spożyć posiłek. W domku jest mała kuchnia wyposażona w zlewozmywak, dwupalnikową kuchenkę gazową oraz lodówkę. W sypialni są 2 pojedyncze łóżka, 2 szafki, radioodbiornik i telewizor. Z tarasu oddzielne drzwi prowadzą do łazienki z wc, umywalką i natryskiem. Ciepła woda jest z bojlera elektrycznego, a domek ma ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Samochód można swobodnie zaparkować.

Apartamenty

Na poddaszu naszego domu znajdują się 2 apartamenty; południowy i północny. Wejście do każdego z nich prowadzi zewnętrznymi drewnianymi schodami, co jest zupełnie niekrępujące.

Apartament południowy składa się z kuchni wyposażonej w lodówkę, zlewozmywak i kuchenkę dwupalnikową gazową; są też oczywiście szafki kuchenne, wszelkie naczynia i stół do spożywania posiłków. W tym pomieszczeniu stoi też jedno łóżko do spania. Z kuchni prowadzi korytarz  z wejściami do sypialni i łazienki. W sypialni  znajdują się 2 łóżka (podwójne i pojedyncze), 2 szafy, fotel i niski stolik. Pościel jest zapewniona. Łazienka jest wygodna z kabiną prysznicową, umywalką i toaletą.

Apartament północny składa się z dużego pomieszczenia spełniającego rolę sypialni, pokoju dziennego oraz drugiej części - kuchennej. Kuchnia jest wyposażona we wszystko co potrzebne do przyrządzania i spożywania posiłków. W części wypoczynkowej stoi dwuosobowa, rozkładana kanapa, szafa, komoda z szufladami, fotel i mały stolik z telewizorem.

W tym apartamencie jest jeszcze nieduża sypialnia z oknem połaciowym, gdzie stoją 2 pojedyncze łóżka. Łazienka ma kabinę prysznicową, umywalkę i toaletę. Ciepła woda zapewniona jest z kolektorów słonecznych, dom podłączony jest do przydomowej, ekologicznej oczyszczalni ścieków.

Atrakcje w obiekcie

Wędkarstwo:
Na miejscu są do dyspozycji łodzie wędkarskie. Pozwolenie na połów ryb można wykupić u dzierżawcy jeziora. Początkujący, np. dzieci, mogą uczyć się wędkowania nad stawem; gospodarz jest wytrawnym wędkarzem i chętnie podzieli się swoim doświadczeniem.
Kajaki:
Przygotowaliśmy dla Państwa dwie trasy kajakowe prowadzące z dala od głównych szlaków turystycznych. W ciągu tych paru dni chcielibyśmy Państwu pokazać, z czego jesteśmy tak dumni. Na życzenie obsłużymy dowolnie wybrane przez naszych gości trasy kajakowe.
Sauna:
Do Państwa dyspozycji mamy świetną fińską saunę opalaną drewnem; polecamy seanse zwłaszcza przy braku słonecznej pogody.
Inne aktywności:
Czysta woda w naszym jeziorze zachęca do kąpieli, dla dzieci jest piracka tratwa i plac zabaw. Mogą Państwo skorzystać z rowerów, boiska do badmintona, palić ognisko, spacerować po naszym lesie i ogrodzie poznając wiele gatunków roślin dzikich i uprawnych.

Atrakcje w pobliżu

Dla osób zainteresowanych przyrodą atrakcją jest bliskość trzech parków narodowych:
Biebrzański Park Narodowy z największym w Polsce kompleksem bagien (w tym ciekawe historycznie Czerwone Bagno), twierdzą Osowiec, dziką rzeką Biebrzą i całym bogactwem fauny i flory.
Wigierski Park Narodowy z pokamedulskim zespołem klasztornym nad jeziorem Wigry. Puszczę Augustowską mogą Państwo podziwiać z wagoników kolejki wąskotorowej.
Narwiański Park Narodowy gdzie zaczyna się podlaski szlak bociani w Pentowie nad Narwią.
Warto też zobaczyć polodowcowy krajobraz północnej Suwalszczyzny z mnogością czystych jezior i zabytkowymi mostami w Stańczykach.
W Augustowie polecamy wycieczkę statkiem białej floty po augustowskich jeziorach i XIX-wiecznym Kanale Augustowskim.
Zachęcamy też do wyprawy kajakiem po Czarnej Hańczy i tymże kanale ze względu na atrakcję śluzowania.
Południowa strona jez. Dreństwo przylega do rozległego, zasobnego w grzyby i jagody boru sosnowego, co ucieszy amatorów runa leśnego i spacerów po pięknych terenach leśnych.

Gastronomia

Najbliższe punkty gastronomiczne są we wsi Barszcze (3 km od naszego gospodarstwa), przy głównej trasie na Augustów. Są to restauracja Zaścianek i bar Kuchnia Domowa. Można tam zjeść dobrze i niedrogo.
My na zamówienie smażymy świeże ryby złowione w naszym jeziorze.

Położenie

Nasza wieś leży nad pięknym, czystym jeziorem Dreństwo, które połączone jest z rzeką Jegrznią i jeziorem Rajgrodzkim.

kontakt / wyślij zapytanie

trwa pobieranie danych ...